Relaţii:
contact@avtm.md
Română
Prima / Campionatul internaţional al Moldovei

Campionatul internaţional de sală al veteranilor tenisului din Moldova (1993-2004)
Versiune tipar
 

Cîştigătorii Celor Zece Ediţii Ale Campionatului (1993 – 2004)

Ţări participante: Armenia, Australia, Belarus, Franţa, Germania, Grecia, Liban, România, Rusia, S.U.A., Ucraina şi Moldova.
Rang: Începînd cu ediţia 4 (1996) campionatul respectiv este inclus în Calendarul competiţional mondial al Federaţiei Internaţionale de Tenis (Londra, Marea Britanie), precum şi în Calendarul Federaţiei Moldoveneşti.

Campionatul internaţional de sală al veteranilor tenisului din Moldova

SIMPLU 35+

1993:
Loc 1 – Alexei RUDI (Moldova)
Loc 2 – Ilie Cojan (România)

1994:
Loc 1 – Ilie COJAN (România)
Loc 2 – Slavian Guţu (Moldova)

1995:
Loc 1 – Mihai MĂLÂIA (România)
Loc 2 – Ilie Cojan (România)

1996:
Loc 1 – Alexei MOLODŢOV (Rusia)
Loc 2 – Mihail Zarea (Moldova)

1997:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – Florin Manea (România)

1998:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – Slavian Guţu (Moldova)

1999:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – Florin Manea (România)

2001:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – Adrian Mariciuc (Moldova)

2002:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – Adrian Mariciuc (Moldova)

2004:
Loc 1 – Alexandr MALÎŞCO(Moldova)
Loc 2 – Igor Cuzneţov (Moldova)

SIMPLU 40+

2001:
Loc 1 – Igor CUZNEŢOV (Moldova)
Loc 2 – David Gold (Moldova)

SIMPLU 55+

1996:
Loc 1 – Iuri MARTÎŞCENCO (Moldova)
Loc 2 – Evgheni Şareşek (Belarus)

2002:
Loc 1 – Boris PETROV (Moldova)
Loc 2 – Evgheni Şareşek (Belarus)

2004:
Loc 1 – Serghei SMIRNOV (Moldova)
Loc 2 – Ion Bedicov (România)

SIMPLU 45+ (continuare)

1993:
Loc 1 – Iacov ATROHOV (Rusia)
Loc 2 – Alexandru Greabu (România)

1994:
Loc 1 – Anatoli SAPOJKOV (Ucraina)
Loc 2 – Iuri Martîşcenco (Moldova)

1995:
Loc 1 – Valentin RAUS (România)
Loc 2 – Iuri Martîşcenco (Moldova)

1996:
Loc 1 – Valentin RAUS (România)
Loc 2 – Iacov Atrohov (Rusia)

1997:
Loc 1 – Constantin ANTONACHE (România)
Loc 2 – Iuri Martîşcenco (Moldova)

1998:
Loc 1 – Iacov ATROHOV (Rusia)
Loc 2 – Constantin Antonache (România)

1999:
Loc 1 – Petru SANTEIU (România)
Loc 2 – Iacov Atrohov (Rusia)

2001:
Loc 1 – Anatoli FILATOV (Moldova)
Loc 2 – Vergil Aghion (România)

2002:
Loc 1 – Iacov ATROHOV (Rusia)
Loc 2 – Slavian Guţu (Moldova)

2004:
Loc 1 – Victor RUBINCIK (Belarus)
Loc 2 – Slavian Guţu (Moldova)

DUBLU

1993:
Loc 1 – A.GREABU / B.ALMĂJAN (România)
Loc 2 – Ia.Atrohov / A.Molodţov (Rusia)

1994:
Loc 1 – A.GREABU / I.COJAN (România)
Loc 2 – S.Guţu / Iu.Martîşcenco (Moldova)

1995:
Loc 1 – Ia.ATROHOV / A.MOLODŢOV (Rusia)
Loc 2 – A.Greabu / I.Cojan (România)

1996:
Loc 1 – Ia.ATROHOV / A.MOLODŢOV (Rusia)
Loc 2 – V.Raus (România) / M.Zarea (Moldova)

1997:
Loc 1 – F. MANEA / L.SOARE (România)
Loc 2 – A. Rudi / M. Zarea (Moldova)

1998:
Loc 1 – F. MANEA / I.COJAN (România)
Loc 2 – I.Cuzneţov / S.Guţu (Moldova)

1999:
Loc 1 – I.CUZNEŢOV / S.GUŢU (Moldova)
Loc 2 – F.Manea / Ş.Lungeanu (România)

2001:
Loc 1 – I.CUZNEŢOV / S.GUŢU (Moldova)
Loc 2 – A.Mariciuc / V.Dodu (Moldova)

2002:
Loc 1 – I.CUZNEŢOV / I.CRASNUHIN(Moldova)
Loc 2 – L.Cozbinov / D.Gold (Moldova)

2004:
Loc 1 – I.CUZNEŢOV / S.GUŢU (Moldova)
Loc 2 – M.Nistorică (România) / E.El Turk (Liban)

Clasamentul Medaliaţilor După Primele 10 Ediţii  (1993-2004)

 N U M EŢARAAUR (10)ARGINT (7)BRONZ (3)TOTAL medalII PN
1.         CUZNEŢOV IgorMLD102315123
2.         GUŢU SlavianMLD3661590
3.         ATROHOV IacovRUS5331180
4.         COJAN IlieROM331754
5.         MARTÎŞCENCO IuriMLD1451053
6.         MOLODŢOV AlexeiRUS313746
7.         Manea FlorinROM23-541
8.         GREABU AlexandruROM221537
9.         PETROV BorisMLD1-7831
10.      RAUS ValentinROM21-327
11.      NISTORICă ConstantinROM-16725
12.      MARICIUC AdrianMLD-31424
13.      ZAREA MihailMLD-31424
14.      RUDI AlexeiMLD112423
15.      ANTONACHE ConstantinROM112423
16.      ŞAREŞEK EvgheniBLR-2-214
17.      GOLD DavidMLD-2-214
18.      MALÎŞCO AlexandrMLD1-1213
19.      CRASNUHIN IgorMLD1-1213
20.      DODU VeaceslavMLD-12313
21.      ALMĂJAN BebeROM1-1213
22.      FILATOV AnatoliMLD1-1213
23.      SAPOJKOV AnatoliUKR1-1213
24.      SOARE LaurenţiuROM1-1213
25.      SMIRNOV SergheiMLD1--110
26.      rubincik VictorBLR1--110
27.      COZBINOV, LeonidMLD-11210
28.      MĂLÂIA MihaiROM1--110
29.      SANTEIU PetruROM1--110
30.      LUNGEANU ŞtefanROM-11210
31.      VOLOŞIN MiroslavUKR--339
32.      CUPŢOV IuriMLD--339
33.      MINASEAN SamvelARM--339
34.      BEDICOV Ionrom-1-17
35.      EL TURK Ezzedinelib-1-17
36.      AGHION VergilROM-1-17
37.      BABAN IuriMLD--226
38.      BUTUMAN MihaiROM--226
39.      pÂnzar IoanROM--226
40.      pÂRJOL AurelROM--226
41.      MARŢOLEA, Florinrom--113
42.      ŞEVCIUK BorisBLR--113
43.      ŞTEPU SergheiMLD--113
44.      gruţenco, VictorMLD--113
45.      ALBU Mihairom--113
46.      BASARAB ŞerbanROM--113
47.      BORODAEV IuriMLD--113
48.      DRAGNEA IoanROM--113
49.      IOAN AlexandruROM--113
50.      IVAŞCU AlexandruROM--113
51.      MANEA GheorgheROM--113
52.      PEREPELIŢA VladimirMLD--113
53.      POPA ValeriuROM--113
54.      ROZANOV VladimirRUS--113
55.      TOPORIŞCEV Andreimld--113
56.      ZAICENCO SergheiMLD--113
57.      FIRSOV VladimirRUS--113
        
 
 
Sus
Prima / Mesaj / Profil / Noutăţi / Calendar 2017 / Competiţii / Clasamente / Palmares
  Copyright © 2017 Asociaţia Veteranilor şi Amatorilor de Tenis din Moldova(www.avtm.md).
Toate Drepturile Rezervate.
 
 
Creat de BrandMoldova
 
Vizitatori: 148143